Przejdź do głównej treści
Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Kęsowie

Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Kęsowie

Zakład Gospodarki Komunalnej w Kęsowie podpisał umowę o powierzenie grantu w ramach konkursu „Cyberbezpieczny Wodociąg” na realizację projektu „Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Kęsowie”.

Program „Cyberbezpieczne Wodociągi”, finansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności we współpracy z NASK – Państwowy Instytut Badawczy, ma na celu zwiększenie odporności cyfrowej podmiotów odpowiedzialnych za usługi wodno-kanalizacyjne oraz realizację zadań użyteczności publicznej.

Projekt odpowiada na rosnące zagrożenia cyberatakami i zakłada wzmocnienie bezpieczeństwa systemów informatycznych Urzędu oraz infrastruktury wodociągowej i oczyszczalni ścieków. Działania obejmą cztery obszary:

  • organizacyjny,
  • kompetencyjny,
  • techniczny IT,
  • techniczny OT.

W ramach grantu przewidziano m.in. szkolenia pracowników, wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych oraz zabezpieczeń dla infrastruktury krytycznej.

Kwota przyznanego grantu wynosi 490 187,25 zł.

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

#NextGernerationEU#FunduszeUE#Cyberbezpieczeństwo#KPO#Wodociągi#MinisterstwoCyfryzacji#CyberbezpieczneWodociągi

Ciąg znaków belka kolorowa bez tła